Jak připravit střešní nosiče na zimní sezónu ve 3 krocích
Rádi byste měli jistotu, že Vás na dovolené nic nepřekvapí? Nechcete kupovat každou sezónu nové střešní nosiče, ale naopak chcete využít jejich potenciál na maximum? Ve třech jednoduchých krocích Vám poradím, jak na to.
Počasí už nám dává najevo, že otevírá vrátka zimě, a všemu co s sebou zima přináší. Jedním z těch příjemnějších příznaků zimy je zimní dovolená. Hory, sníh, lyžování, praskání v krbu a horký čaj s rumem. Kdo by to nemiloval?
Pokud čtete tento článek, pravděpodobně jste jeden z lidí, kteří dali přednost pohodlnému a bezpečnému způsobu převozu zavazadel, před přeplněnými kufry až po strop a nerudnými dětmi mačkajícími se na zadních sedadlech auta se zavazadly a vybavením na dovolenou.
To znamená, že jste vlastníkem střešních nosičů, které ten náklad mají za úkol bezpečně převézt. A aby Vám takto nosiče sloužily co možná nejdéle, jsme tady my, abychom Vám v pár jednoduchých krocích poradili, jak to udělat.
1.KROK: KONTROLA
Ze všeho nejdříve zhodnoťte, v jakém stavu střešní nosiče jsou po předchozí sezóně, jak moc či málo dostaly zabrat. Zaměřte se především na to, zda Vám nechybí součástka (krytky tyčí, gumový návlek apod.) nebo jestli už není nějaký díl vhodný k výměně za nový.
Často dostávají zabrat gumové pásy do T drážky. Co bývá ale nejčastějším problémem, je ztráta klíčů ke střešním nosičům. Zkrátka je po sezóně schováte někam, kde je určitě za půl roku zase najdete, ale klíče si holt žijí vlastním životem, a vy je už pravděpodobně nenajdete.
V případě, že vlastníte nosiče naší značky ELSON auto (případně pod dřívějším názvem společnosti Piccola-m), a součástka chybí nebo je třeba ji vyměnit, obraťte se na nás. Pokud máte nosiče ještě v záruce, díl Vám navíc vyměníme zdarma. V případě ztráty klíčů, nám stačí napsat třímístné číslo zámku na střešním nosiči, a my Vám necháme vyrobit klíč nový.
Pokud máte nosiče jiné značky, obraťte se nejlépe na výrobce, nebo na obchodníka, u kterého jste nosiče zakoupili.
Pokud Vám záleží na tom, aby Vám střešní nosiče vydrželi dlouho, a vy tak vytěžili jejich potenciál na maximum, věnujte pozornost plastovým dílům. Přesto, že každý výrobce používá jiné složení pro výrobu plastových dílů, všechny dostávají zabrat. Nezapomínejte, že je nosič vystaven všem venkovním podmínkám. Větru, slunci, suchu, dešti, mrazu, sněhu, a to vše se časem podepíše na jejich vzhledu a často i funkčnosti.
2. KROK: OŠETŘENÍ PLASTŮ
Pro ošetření plastových dílů doporučujeme použít přípravky na oživení plastů. Ty, které považujeme my za nejlepší, naleznete u nás na e-shopu. Přípravek nastříkáte na mikro vláknovou utěrku a plasty tím otřete. Kvalitní přípravek vytvoří neviditelnou vrstvu nano částic, která plastu dodá barvu a lesk, a navíc ho chrání před blednutím, popraskáním a UV záření.
3. KROK: NENECHTE ZÁMKY ZAMRZNOUT
V současnosti už naštěstí není běžné vyrábět neuzamykatelné střešní nosiče, což Vám přináší bezpečí nákladu, ale samozřejmě i potřebnou péči o zámky.
Údržba zámků se netýká jen střešních nosičů, ale především i příslušenství, které na střešních nosičích vozíte. Teď v zimě to jsou především střešní boxy nebo nosiče lyží. Jistě byste neradi dorazili do Vaší horské chaloupky a tam zjistili, že všechny Vaše lyže a snowboardy jsou uvězněny v autoboxu se zamrzlým zámkem.
Nebojte se pořídit si odpovídající přípravek, který Vám pomůže těmto situacím předejít nebo už vzniklou nepříjemnou situaci vyřešit. Na trhu najdete spousty takových výrobků a dělí se prakticky na dva typy: přípravky s aerosolem a přípravky s topným prvkem. I v tomto případě máme své favority, které naleznete u nás na e-shopu. Pokud ale vlastníte auto bez dálkového ovládání, dost možná už takový přípravek vlastníte a pokud ne, doma se Vám určitě neztratí.
A je to! Jste připraveni na cestu. Pro připomenutí přikládám ke stáhnutí soubor PDF s praktickými radami při provozu vozidla s nosičem a nákladem.
Jak dlouho už střešní nosiče vlastníte? A pečujete o ně pravidelně? Dejte nám do komentářů vědět!
Přeji spoustu bezpečně najetých kilometrů!
Autor: Ivana Wisińská
Publikováno dne: 8.1.2020
Komentáře
Komentáře jsou uzavřeny.