FIRMA

Společnost ELSON auto s.r.o. vznikla již v roce 1992 a do dnešních dnů zůstala, jako ryze česká firma.

Hlavní činnost firmy se orientuje do oblasti vývoje a výroby autodoplňků, zvláště pak na produkci střešních a zadních nosičů kol, nosičů autoboxů, lodí a střešních speciálních zahrádek na dodávkové vozy pro řemeslníky. Společnost zajišťuje výrobu produktů na základě vlastního vývoje a následné výroby , čímž udržuje jejich vysokou kvalitu a potřebnou inovaci. Všechny naše výrobky jsou kryty patenty nebo průmyslovými vzory.

Vlastní kvalitní vývoj a výroby nosičů nám zajistila zájem renomované německé společnosti KAMEI, která na trhu s autodoplňky zaujímá v západní Evropě dominantní místo. Společně s touto firmou jsme vyvinuli unikátní , průmyslovým vzorem chráněný , nový typ střešního nosiče na podélně nosníky ( tzv. hagusy ). Unikátnost spočívá v rychloupínacím mechanizmu autoboxu ke střešnímu nosiči.

Tento náš střešní nosič používá firma KAMEI od roku 2015 výhradně pro své autoboxy. Od roku 2014 je pak tato firma vystavuje na všech světových výstavních veletrzích ( např. AUTOMECHANIKA Frankfurt ).

Od roku 2014 vyvíjí naše společnost nový typ zadního nosiče na tažné zařízení s nosností až 100kg. Po testovacím roku 2016 tento nosič uvedeme plně na trh v letní sezóně 2017. I tento nosič má nově moderní a unikátní upínací zařízení bez potřeby použití pákového mechanismu, který používají ostatní výrobci a soustředí v sobě další průmyslové vzory a patenty.